22.07.23 16:30
ÖFB-Cup
|
FC Wolfurt
Austria Salzburg
|
0:1
(0:1)
|
22.07.23 18:00
ÖFB-Cup
|
FC Pinzgau
SK Bischofshofen
|
3:2
(0:2)
|
22.07.23 18:30
ÖFB-Cup
|
Wallern/St. Marienkirchen
Blau-Weiß Linz
|
1:5
(0:1)
|
22.07.23 19:00
ÖFB-Cup
|
FC Kufstein
Wolfsberger AC
|
0:4
(0:2)
|
28.07.23 18:00
Regionalliga Tirol
|
Innsbrucker AC
Völser SV
|
2:2
(0:1)
|
28.07.23 18:15
Kärntner Liga
|
SC Landskron
KAC 1909
|
2:2
(0:1)
|
28.07.23 18:30
Regionalliga West
|
FC Wolfurt
Altach Juniors
|
1:0
(0:0)
|
28.07.23 19:00
Regionalliga West
|
SV Wals-Grünau
FC Kufstein
|
1:0
(1:0)
|
28.07.23 19:00
Regionalliga Mitte
|
ASV Allerheiligen
Deutschlandsberg
|
1:2
(0:0)
|
28.07.23 19:21
Kärntner Liga
|
SV Spittal/Drau
Austria Klagenfurt Amat.
|
4:1
(1:0)
|
28.07.23 19:30
Regionalliga Ost
|
ASV Draßburg
FC Marchfeld Donauauen
|
2:0
(0:0)
|
28.07.23 20:00
Regionalliga Ost
|
Young Violets
SC Wiener Viktoria
|
3:1
(3:1)
|
29.07.23 17:00
Admiral Bundesliga
|
WSG Tirol
Austria Klagenfurt
|
1:3
(0:1)
|
29.07.23 17:30
Regionalliga West
|
SPG Silz/Mötz
VfB Hohenems
|
4:4
(2:3)
|
29.07.23 17:30
Regionalliga West
|
Dornbirner SV
TSV St. Johann
|
3:0
(1:0)
|
05.08.23 16:00
Regionalliga West
|
SC Röthis
SV Wals-Grünau
|
2:3
(2:1)
|
05.08.23 17:00
Regionalliga West
|
Austria Salzburg
SPG Silz/Mötz
|
4:1
(1:1)
|
05.08.23 17:00
Regionalliga West
|
RW Rankweil
SK Bischofshofen
|
0:5
(0:3)
|
05.08.23 18:00
LT1 OÖ-Liga
|
SPG Pregarten
SPG HOGO Wels 2
|
2:0
(0:0)
|
09.08.23 20:30
Admiral Bundesliga
|
Austria Klagenfurt
Wolfsberger AC
|
2:2
(1:0)
|
11.08.23 18:30
Kärntner Liga
|
SV St. Jakob/R.
Austria Klagenfurt Amat.
|
1:2
(0:2)
|
11.08.23 18:30
Eliteliga Vorarlberg
|
FC Hörbranz
A. Lustenau Amat.
|
0:6
(0:3)
|
11.08.23 19:00
Kärntner Liga
|
SAK Klagenfurt
VST Völkermarkt
|
4:5
(2:4)
|
11.08.23 19:00
Salzburger Liga
|
SV Bürmoos
USK Anif
|
5:0
(2:0)
|
11.08.23 19:00
LT1 OÖ-Liga
|
ASKÖ Oedt
SPG Pregarten
|
6:1
(2:1)
|
11.08.23 19:00
Regionalliga Mitte
|
ASV Allerheiligen
Union Gurten
|
0:5
(0:2)
|
11.08.23 19:30
Tirol Liga
|
SV Längenfeld
SV Oberperfuss
|
3:1
(2:1)
|
11.08.23 20:00
1. Landesliga
|
SC Korneuburg
SCU-GLD Kilb
|
1:1
(0:0)
|
12.08.23 17:00
LT1 OÖ-Liga
|
ASK St. Valentin
Union Ostermiething
|
0:4
(0:2)
|
12.08.23 17:00
Burgenlandliga
|
ASK Horitschon
USVS Hausbauführer
|
5:0
(1:0)
|
12.08.23 17:30
Regionalliga West
|
Dornbirner SV
FC Wolfurt
|
3:3
(1:0)
|
12.08.23 18:00
Regionalliga West
|
FC Kufstein
SC Röthis
|
0:1
(0:1)
|
12.08.23 18:00
Regionalliga West
|
FC Pinzgau
SC Imst
|
2:0
(2:0)
|
12.08.23 18:00
Eliteliga Vorarlberg
|
SV Lochau
FC Egg
|
0:1
(0:1)
|
12.08.23 18:00
Eliteliga Vorarlberg
|
FC Hard
FC Höchst
|
0:1
(0:0)
|
13.08.23 17:00
Admiral Bundesliga
|
SCR Altach
WSG Tirol
|
1:0
(0:0)
|
18.08.23 18:00
Wiener Stadtliga
|
SV Wienerberg
1. Simmeringer SC
|
0:1
(0:1)
|
18.08.23 18:00
Wiener Stadtliga
|
SC Mannswörth
SV Schwechat
|
4:2
(2:1)
|
18.08.23 18:00
Regionalliga Tirol
|
Völser SV
FC Volders
|
5:0
(2:0)
|
18.08.23 18:00
Eliteliga Vorarlberg
|
FC Egg
SC Göfis
|
3:1
(1:0)
|
18.08.23 18:00
Tirol Liga
|
FC Natters
SV Hall
|
1:1
(0:0)
|
18.08.23 18:00
Vorarlbergliga
|
VfB Bezau
FC Riefensberg
|
4:3
(1:1)
|
18.08.23 18:30
Kärntner Liga
|
SV St. Jakob/R.
Köttmannsdorf
|
0:3
(0:1)
|
18.08.23 19:00
LT1 OÖ-Liga
|
Bad Schallerbach
ASKÖ Oedt
|
3:0
(1:0)
|
18.08.23 19:00
Regionalliga West
|
TSV St. Johann
SC Schwaz
|
1:0
(1:0)
|
18.08.23 19:00
Landesliga
|
SV Lebring
SC Bruck/Mur
|
2:2
(1:2)
|
18.08.23 19:00
LT1 OÖ-Liga
|
SV GW Micheldorf
SPG Pregarten
|
4:0
(1:0)
|
19.08.23 17:00
Kärntner Liga
|
Austria Klagenfurt Amat.
ATUS Ferlach
|
3:1
(2:0)
|
19.08.23 17:00
Kärntner Liga
|
SAK Klagenfurt
FC Lendorf
|
3:0
(1:0)
|
19.08.23 17:00
Eliteliga Vorarlberg
|
Admira Dornbirn
FC Lustenau 07
|
4:1
(1:1)
|
19.08.23 17:00
Vorarlbergliga
|
SK Meiningen
FC BW Feldkirch
|
1:3
(1:2)
|
19.08.23 17:00
Vorarlbergliga
|
SC Fussach
SPG Großwalsertal
|
3:0
(1:0)
|
19.08.23 17:00
Vorarlbergliga
|
SV Ludesch
SV Frastanz
|
2:1
(1:0)
|
19.08.23 17:00
LT1 OÖ-Liga
|
SV Bad Ischl
ASK St. Valentin
|
1:2
(1:2)
|
19.08.23 17:30
Regionalliga West
|
FC Wolfurt
FC Pinzgau
|
1:3
(0:0)
|
19.08.23 18:00
Wiener Stadtliga
|
SV Dinamo Helfort
Gerasdorf Stammersdorf
|
1:0
(0:0)
|
19.08.23 18:00
Tirol Liga
|
SV Breitenbach
SV Längenfeld
|
1:3
(0:0)
|
19.08.23 18:00
Vorarlbergliga
|
FC Hittisau
FC Sulzberg
|
1:1
(1:1)
|
19.08.23 19:30
Admiral Bundesliga
|
Austria Klagenfurt
SCR Altach
|
1:1
(0:0)
|
20.08.23 17:00
Admiral Bundesliga
|
Austria Wien
Wolfsberger AC
|
0:0
(0:0)
|
20.08.23 17:00
Regionalliga West
|
RW Rankweil
FC Kufstein
|
1:2
(1:2)
|
25.08.23 19:00
Salzburger Liga
|
SV Bürmoos
UFV Thalgau
|
2:1
(1:0)
|
25.08.23 19:00
Kärntner Liga
|
ATUS Velden
SAK Klagenfurt
|
1:1
(1:0)
|
25.08.23 19:30
Regionalliga Tirol
|
SV Wörgl
SC Kundl
|
2:0
(2:0)
|
25.08.23 19:30
Burgenlandliga
|
SC/ESV Parndorf
St. Margarethen
|
2:0
(1:0)
|
25.08.23 19:30
Vorarlbergliga
|
FC Riefensberg
SV Ludesch
|
4:3
(2:3)
|
25.08.23 20:00
Regionalliga Ost
|
Young Violets
Wiener Sport-Club
|
1:1
(0:0)
|
25.08.23 20:00
LT1 OÖ-Liga
|
DSG Union Perg
SV Bad Ischl
|
3:1
(2:0)
|
25.08.23 20:00
LT1 OÖ-Liga
|
SPG Pregarten
Bad Schallerbach
|
1:3
(1:1)
|
26.08.23 17:00
Regionalliga Mitte
|
ASK Klagenfurt
Wallern/St. Marienkirchen
|
2:5
(1:1)
|
26.08.23 17:30
LT1 OÖ-Liga
|
Union Dietach
Union Ostermiething
|
3:1
(0:0)
|
26.08.23 18:00
Regionalliga West
|
FC Kufstein
VfB Hohenems
|
1:0
(0:0)
|
26.08.23 18:00
Wiener Stadtliga
|
Gerasdorf Stammersdorf
WAF pinova
|
1:0
(0:0)
|
27.08.23 17:00
Admiral Bundesliga
|
TSV Hartberg
Austria Klagenfurt
|
0:3
(0:1)
|
27.08.23 17:00
LT1 OÖ-Liga
|
ASK St. Valentin
Union Edelweiss
|
3:1
(2:0)
|
01.09.23 18:00
Wiener Stadtliga
|
SC Mannswörth
Gerasdorf Stammersdorf
|
1:0
(1:0)
|
01.09.23 18:00
Regionalliga West
|
VfB Hohenems
SC Röthis
|
3:0
(0:0)
|
01.09.23 18:00
Wiener Stadtliga
|
Red Star Penzing
1. Simmeringer SC
|
1:2
(0:2)
|
01.09.23 18:00
Regionalliga Ost
|
TWL Elektra
FC Marchfeld Donauauen
|
0:2
(0:0)
|
01.09.23 18:30
Salzburger Liga
|
SV Grödig
SV Straßwalchen
|
3:1
(2:0)
|
01.09.23 18:30
Kärntner Liga
|
SV St. Jakob/R.
KAC 1909
|
4:2
(3:1)
|
01.09.23 18:30
Eliteliga Vorarlberg
|
A. Lustenau Amat.
SC Göfis
|
2:2
(1:1)
|
01.09.23 19:00
Kärntner Liga
|
SAK Klagenfurt
SV Hirter Kraig
|
3:3
(1:1)
|
01.09.23 19:00
LT1 OÖ-Liga
|
Union Edelweiss
DSG Union Perg
|
2:0
(0:0)
|
01.09.23 19:30
1. Landesliga
|
SCU-GLD Kilb
ASV Schrems
|
0:1
(0:0)
|
01.09.23 19:30
Regionalliga Tirol
|
SV Telfs
FC Kitzbühel
|
1:2
(0:1)
|
03.09.23 17:00
Admiral Bundesliga
|
Austria Wien
Austria Klagenfurt
|
2:2
(1:1)
|
08.09.23 17:45
Eliteliga Vorarlberg
|
FC Lauterach
A. Lustenau Amat.
|
1:1
(1:1)
|
08.09.23 18:00
Wiener Stadtliga
|
Gerasdorf Stammersdorf
SV Wienerberg
|
2:1
(0:1)
|
08.09.23 18:30
Wiener Stadtliga
|
SV Schwechat
Red Star Penzing
|
0:3
(0:2)
|
08.09.23 18:30
LT1 OÖ-Liga
|
DSG Union Perg
Union Mondsee
|
2:0
(2:0)
|
08.09.23 19:00
Regionalliga West
|
SC Schwaz
SVG Reichenau
|
1:1
(0:1)
|
08.09.23 19:00
Vorarlbergliga
|
FC Bizau
SV Ludesch
|
1:1
(1:1)
|
08.09.23 19:00
Regionalliga Mitte
|
ASV Allerheiligen
Wallern/St. Marienkirchen
|
1:3
(0:2)
|
08.09.23 19:00
LT1 OÖ-Liga
|
Bad Schallerbach
SPG Friedburg/P.
|
1:1
(0:0)
|
08.09.23 19:30
Salzburger Liga
|
SV Straßwalchen
FC Puch
|
0:2
(0:1)
|
08.09.23 19:30
Vorarlbergliga
|
FC Riefensberg
SK Meiningen
|
5:0
(2:0)
|
08.09.23 19:30
1. Landesliga
|
ASK Kottingbrunn
Rohrbach/St. Veit
|
1:1
(0:0)
|
08.09.23 19:30
Burgenlandliga
|
SC/ESV Parndorf
FC Deutschkreutz
|
0:0
(0:0)
|
08.09.23 20:00
Tirol Liga
|
SV Brixen
SV Längenfeld
|
3:6
(1:5)
|
16.09.23 14:00
Wiener Stadtliga
|
SV Wienerberg
Sportunion Mauer
|
1:3
(0:2)
|
16.09.23 14:00
Vorarlbergliga
|
SV Frastanz
FC Riefensberg
|
3:0
(0:0)
|
16.09.23 14:30
Vorarlbergliga
|
FC BW Feldkirch
FC Bizau
|
4:0
(2:0)
|
16.09.23 14:30
LT1 OÖ-Liga
|
ASK St. Valentin
DSG Union Perg
|
2:1
(2:1)
|
16.09.23 16:00
Salzburger Liga
|
SC Golling
SV Straßwalchen
|
2:0
(1:0)
|
16.09.23 16:00
Regionalliga West
|
FC Wolfurt
SV Wals-Grünau
|
1:1
(1:0)
|
16.09.23 16:00
Eliteliga Vorarlberg
|
FC Lustenau 07
FC Hörbranz
|
2:2
(2:1)
|
16.09.23 16:00
Regionalliga Ost
|
FC Mauerwerk
FCM Traiskirchen
|
0:8
(0:4)
|
16.09.23 16:00
LT1 OÖ-Liga
|
SV Bad Ischl
SPG HOGO Wels 2
|
2:2
(0:1)
|
16.09.23 16:30
Tirol Liga
|
SV Oberperfuss
Oberland West
|
4:2
(2:0)
|
16.09.23 19:00
Landesliga
|
SV Lafnitz II
USV Gnas
|
3:2
(3:1)
|
17.09.23 14:30
Admiral Bundesliga
|
TSV Hartberg
Austria Wien
|
2:1
(1:1)
|
17.09.23 14:30
Salzburger Liga
|
SV Grödig
UFC Hallein
|
1:3
(0:2)
|
22.09.23 18:00
Wiener Stadtliga
|
Gerasdorf Stammersdorf
Red Star Penzing
|
3:2
(2:1)
|
22.09.23 18:00
Kärntner Liga
|
SV Hirter Kraig
SV St. Jakob/R.
|
4:0
(1:0)
|
22.09.23 18:30
Wiener Stadtliga
|
SV Schwechat
SK Slovan HAC
|
1:3
(0:3)
|
22.09.23 18:30
LT1 OÖ-Liga
|
DSG Union Perg
SV GW Micheldorf
|
4:3
(2:2)
|
22.09.23 19:00
LT1 OÖ-Liga
|
Bad Schallerbach
Union St. Martin/M.
|
3:1
(1:0)
|
22.09.23 19:00
Regionalliga Mitte
|
ASV Allerheiligen
Tus Bad Gleichenberg
|
0:0
(0:0)
|
22.09.23 19:00
Regionalliga Mitte
|
Deutschlandsberg
FC Gleisdorf 09
|
2:3
(1:3)
|
22.09.23 19:00
Regionalliga Mitte
|
SPG HOGO Wels
SC Weiz
|
1:0
(0:0)
|
22.09.23 19:00
Regionalliga Ost
|
ASV Draßburg
Kremser SC
|
1:3
(0:2)
|
22.09.23 19:00
Landesliga
|
SV Lebring
ASK Köflach
|
3:1
(2:0)
|
22.09.23 19:09
Kärntner Liga
|
KAC 1909
Köttmannsdorf
|
3:1
(1:0)
|
22.09.23 19:30
Regionalliga Ost
|
FCM Traiskirchen
Neusiedl am See
|
1:2
(1:0)
|
22.09.23 19:30
Regionalliga Ost
|
FC Marchfeld Donauauen
Wiener Sport-Club
|
3:1
(1:1)
|
22.09.23 19:30
Burgenlandliga
|
Bad Sauerbrunn
FC Deutschkreutz
|
2:1
(1:0)
|
22.09.23 20:00
1. Landesliga
|
SC Korneuburg
Rohrbach/St. Veit
|
2:1
(1:1)
|
22.09.23 20:15
Tirol Liga
|
Oberland West
SV Breitenbach
|
3:1
(3:1)
|
23.09.23 14:00
Wiener Stadtliga
|
Sportunion Mauer
FC Stadlau
|
1:0
(0:0)
|
23.09.23 14:45
LT1 OÖ-Liga
|
ASKÖ Oedt
SV Bad Ischl
|
4:0
(2:0)
|
23.09.23 15:00
Salzburger Liga
|
SV Bürmoos
SV Grödig
|
0:1
(0:0)
|
23.09.23 16:00
Kärntner Liga
|
SVG Bleiburg
SAK Klagenfurt
|
0:1
(0:1)
|
23.09.23 16:00
Regionalliga Ost
|
SR Donaufeld
TWL Elektra
|
4:2
(2:2)
|
23.09.23 17:00
Admiral Bundesliga
|
Austria Klagenfurt
Austria Lustenau
|
1:0
(1:0)
|
23.09.23 17:00
Regionalliga West
|
FC Kufstein
FC Wolfurt
|
2:1
(1:1)
|
23.09.23 17:00
Tirol Liga
|
Union Innsbruck
SV Längenfeld
|
3:4
(1:1)
|
24.09.23 14:30
Admiral Bundesliga
|
SCR Altach
Austria Wien
|
2:1
(2:1)
|
29.09.23 17:15
Regionalliga Ost
|
TWL Elektra
SK Rapid II
|
0:1
(0:0)
|
30.09.23 14:00
Wiener Stadtliga
|
SV Wienerberg
WAF pinova
|
0:2
(0:1)
|
30.09.23 14:00
Salzburger Liga
|
SC Golling
UFC Hallein
|
1:2
(0:1)
|
30.09.23 14:00
Regionalliga Tirol
|
Völser SV
Innsbrucker AC
|
3:1
(1:0)
|
30.09.23 14:00
LT1 OÖ-Liga
|
ASK St. Valentin
Weißkirchen/Allhaming
|
2:2
(1:1)
|
30.09.23 15:00
Eliteliga Vorarlberg
|
FC Alberschwende
FC Lauterach
|
0:3
(0:2)
|
30.09.23 16:00
Regionalliga Ost
|
SR Donaufeld
ASV Draßburg
|
3:0
(1:0)
|
30.09.23 16:00
LT1 OÖ-Liga
|
SV Bad Ischl
SPG Pregarten
|
3:1
(1:1)
|
30.09.23 16:00
Kärntner Liga
|
Austria Klagenfurt Amat.
SV Hirter Kraig
|
0:1
(0:1)
|
30.09.23 16:00
Regionalliga Mitte
|
Wallern/St. Marienkirchen
Union Gurten
|
1:0
(0:0)
|
30.09.23 16:30
Kärntner Liga
|
SV St. Jakob/R.
SC Landskron
|
4:1
(1:1)
|
30.09.23 17:00
Admiral Bundesliga
|
Blau-Weiß Linz
Austria Klagenfurt
|
0:0
(0:0)
|
06.10.23 19:00
LT1 OÖ-Liga
|
ASKÖ Oedt
Union Mondsee
|
2:0
(1:0)
|
06.10.23 19:00
Regionalliga West
|
FC Kufstein
Dornbirner SV
|
2:1
(1:0)
|
06.10.23 19:00
Landesliga
|
SV Lebring
Eggendorf/Hartberg Amat.
|
3:2
(2:1)
|
06.10.23 19:00
LT1 OÖ-Liga
|
Bad Schallerbach
SV Bad Ischl
|
1:0
(0:0)
|
06.10.23 19:00
Regionalliga Mitte
|
ASV Allerheiligen
ASK Voitsberg
|
1:0
(0:0)
|
06.10.23 19:30
Regionalliga Ost
|
SK Rapid II
Wiener Sport-Club
|
4:0
(2:0)
|
13.10.23 18:30
Regionalliga Mitte
|
Union Gurten
Tus Bad Gleichenberg
|
3:1
(3:1)
|
13.10.23 18:30
Kärntner Liga
|
KAC 1909
FC Lendorf
|
0:2
(0:0)
|
13.10.23 18:30
LT1 OÖ-Liga
|
Union Edelweiss
Bad Schallerbach
|
0:3
(0:0)
|
13.10.23 18:45
Regionalliga Mitte
|
Wallern/St. Marienkirchen
SC Weiz
|
4:2
(1:0)
|
13.10.23 18:45
Kärntner Liga
|
SV St. Jakob/R.
SVG Bleiburg
|
2:0
(0:0)
|
13.10.23 18:45
Landesliga
|
SV Wildon
SC Bruck/Mur
|
3:1
(0:0)
|
13.10.23 18:45
Regionalliga West
|
Altach Juniors
TSV St. Johann
|
3:1
(2:0)
|
14.10.23 13:00
Salzburger Liga
|
UFC Siezenheim
UFC Hallein
|
2:2
(1:1)
|
14.10.23 14:00
LT1 OÖ-Liga
|
ASK St. Valentin
ASKÖ Oedt
|
0:2
(0:0)
|
14.10.23 14:00
Regionalliga West
|
SVG Reichenau
RW Rankweil
|
5:0
(2:0)
|
14.10.23 14:00
Wiener Stadtliga
|
SV Wienerberg
ASV 13
|
1:1
(1:1)
|
14.10.23 15:00
Wiener Stadtliga
|
FC 1980 Wien
Austria XIII Auhof Center
|
2:0
(0:0)
|
14.10.23 15:00
Regionalliga Mitte
|
WAC Amateure
ASV Allerheiligen
|
1:2
(0:1)
|
14.10.23 15:00
Wiener Stadtliga
|
FC Stadlau
SC Mannswörth
|
3:1
(0:1)
|
20.10.23 18:00
Wiener Stadtliga
|
SC Mannswörth
Red Star Penzing
|
3:0
(2:0)
|
20.10.23 18:00
Wiener Stadtliga
|
Gerasdorf Stammersdorf
FC 1980 Wien
|
0:0
(0:0)
|
20.10.23 18:00
Kärntner Liga
|
SAK Klagenfurt
SV St. Jakob/R.
|
2:1
(1:0)
|
20.10.23 18:30
Regionalliga Ost
|
FCM Traiskirchen
SR Donaufeld
|
1:3
(1:1)
|
20.10.23 18:30
Salzburger Liga
|
UFC Hallein
SAK 1914
|
2:0
(0:0)
|
20.10.23 19:00
LT1 OÖ-Liga
|
ASKÖ Oedt
DSG Union Perg
|
6:0
(3:0)
|
20.10.23 19:00
Landesliga
|
SV Lebring
UFC Fehring
|
0:2
(0:1)
|
20.10.23 19:00
Regionalliga Ost
|
SK Rapid II
Neusiedl am See
|
2:0
(0:0)
|
20.10.23 19:00
LT1 OÖ-Liga
|
Weißkirchen/Allhaming
SV GW Micheldorf
|
3:0
(1:0)
|
20.10.23 19:00
Salzburger Liga
|
SV Seekirchen
FC Puch
|
2:1
(0:1)
|
20.10.23 19:00
Landesliga
|
SV Tillmitsch
SV Lafnitz II
|
5:1
(2:1)
|
20.10.23 20:00
1. Landesliga
|
Fortuna Wiener Neustadt
UFC St. Peter/Au
|
1:1
(1:0)
|
21.10.23 15:30
LT1 OÖ-Liga
|
Bad Schallerbach
Union Mondsee
|
1:2
(1:0)
|
21.10.23 16:00
Regionalliga Mitte
|
Union Gurten
SK Vorwärts Steyr
|
1:1
(0:0)
|
21.10.23 16:00
Regionalliga West
|
SC Röthis
FC Pinzgau
|
1:2
(0:2)
|
21.10.23 16:00
Eliteliga Vorarlberg
|
FC Höchst
FC Andelsbuch
|
4:4
(1:1)
|
21.10.23 16:00
Eliteliga Vorarlberg
|
FC Lauterach
FC Hörbranz
|
1:0
(0:0)
|
21.10.23 17:00
Admiral Bundesliga
|
Blau-Weiß Linz
Austria Lustenau
|
0:0
(0:0)
|
28.10.23 15:30
Regionalliga West
|
Dornbirner SV
VfB Hohenems
|
3:4
(0:2)
|
28.10.23 15:30
LT1 OÖ-Liga
|
ASK St. Valentin
Bad Schallerbach
|
2:1
(1:0)
|
28.10.23 16:00
Kärntner Liga
|
SV St. Jakob/R.
SV Spittal/Drau
|
2:3
(0:2)
|
28.10.23 17:00
Admiral Bundesliga
|
Austria Klagenfurt
WSG Tirol
|
1:0
(1:0)
|
28.10.23 17:00
Wiener Stadtliga
|
SV Schwechat
Austria XIII Auhof Center
|
4:2
(1:0)
|
28.10.23 17:00
Regionalliga Tirol
|
SV Fügen
SC Kundl
|
3:0
(2:0)
|
28.10.23 17:00
Landesliga
|
SV Lafnitz II
SV Lebring
|
0:0
(0:0)
|
28.10.23 17:00
Tirol Liga
|
SV Brixen
SV Umhausen
|
1:1
(0:1)
|
28.10.23 17:00
Burgenlandliga
|
SV Leithaprodersdorf
ASK Marz
|
5:0
(2:0)
|
28.10.23 18:30
Wiener Stadtliga
|
SV Donau
SC Mannswörth
|
4:0
(1:0)
|
29.10.23 14:00
Regionalliga West
|
Altach Juniors
SC Imst
|
3:2
(1:0)
|
29.10.23 14:15
Kärntner Liga
|
KAC 1909
SV Hirter Kraig
|
1:0
(0:0)
|
29.10.23 14:30
Admiral Bundesliga
|
Austria Lustenau
TSV Hartberg
|
0:4
(0:1)
|
29.10.23 14:30
Eliteliga Vorarlberg
|
FC Andelsbuch
A. Lustenau Amat.
|
2:0
(1:0)
|
29.10.23 15:00
Wiener Stadtliga
|
FC Stadlau
ASV 13
|
0:1
(0:0)
|
04.11.23 14:00
Kärntner Liga
|
Köttmannsdorf
SVG Bleiburg
|
2:4
(1:0)
|
04.11.23 14:00
Landesliga
|
SV Tillmitsch
SV Wildon
|
1:0
(0:0)
|
04.11.23 14:00
LT1 OÖ-Liga
|
Bad Schallerbach
DSG Union Perg
|
3:1
(0:0)
|
04.11.23 14:00
Landesliga
|
Eggendorf/Hartberg Amat.
FC Gamlitz
|
5:4
(1:2)
|
04.11.23 14:30
Regionalliga West
|
VfB Hohenems
FC Pinzgau
|
2:0
(1:0)
|
04.11.23 15:00
Regionalliga West
|
FC Kufstein
SK Bischofshofen
|
1:2
(1:0)
|
04.11.23 16:30
Kärntner Liga
|
FC Lendorf
SV Hirter Kraig
|
2:1
(0:0)
|
04.11.23 17:00
Admiral Bundesliga
|
Wolfsberger AC
Austria Klagenfurt
|
4:0
(2:0)
|
11.11.23 15:00
Regionalliga West
|
FC Kufstein
SV Wals-Grünau
|
1:2
(1:1)
|
11.11.23 15:00
Landesliga
|
SV Wildon
SV Lebring
|
3:1
(2:0)
|
11.11.23 17:00
Admiral Bundesliga
|
Austria Lustenau
Wolfsberger AC
|
2:3
(0:1)
|
25.11.23 17:00
Admiral Bundesliga
|
Red Bull Salzburg
TSV Hartberg
|
3:2
(1:1)
|
26.11.23 14:30
Admiral Bundesliga
|
SCR Altach
Austria Klagenfurt
|
0:1
(0:1)
|
04.12.23 19:00
Admiral Bundesliga
|
Austria Klagenfurt
TSV Hartberg
|
1:1
(0:0)
|
09.12.23 17:00
Admiral Bundesliga
|
Austria Klagenfurt
Austria Wien
|
2:2
(0:0)
|
17.02.24 17:00
Admiral Bundesliga
|
Wolfsberger AC
WSG Tirol
|
4:1
(2:0)
|
18.02.24 14:30
Admiral Bundesliga
|
Austria Lustenau
Austria Klagenfurt
|
0:1
(0:1)
|
24.02.24 17:00
Admiral Bundesliga
|
Red Bull Salzburg
Austria Lustenau
|
7:0
(4:0)
|
01.03.24 19:30
Burgenlandliga
|
ASKÖ Klingenbach
SC Pinkafeld
|
2:2
(1:2)
|
03.03.24 17:00
Admiral Bundesliga
|
Red Bull Salzburg
Austria Klagenfurt
|
1:0
(0:0)
|
10.03.24 17:00
Admiral Bundesliga
|
Austria Klagenfurt
SK Rapid
|
1:1
(0:1)
|
15.03.24 19:00
Landesliga
|
SV Lebring
Tus Heiligenkreuz
|
2:0
(1:0)
|
15.03.24 19:00
Landesliga
|
ASK Köflach
USV Gnas
|
5:0
(3:0)
|
15.03.24 19:00
Regionalliga Mitte
|
SPG HOGO Wels
UVB Vöcklamarkt
|
3:0
(2:0)
|
15.03.24 19:00
Regionalliga Mitte
|
SC Weiz
ASK Klagenfurt
|
1:4
(0:2)
|
15.03.24 19:00
Regionalliga Mitte
|
LASK Amateure OÖ
WAC Amateure
|
1:1
(0:0)
|
15.03.24 19:30
Burgenlandliga
|
SC/ESV Parndorf
SpG Edelserpentin
|
3:2
(1:2)
|
15.03.24 20:00
Regionalliga Ost
|
Ardagger/Viehdorf
SV Leobendorf
|
0:0
(0:0)
|
16.03.24 13:30
LT1 OÖ-Liga
|
ASK St. Valentin
SV Bad Ischl
|
1:2
(0:1)
|
16.03.24 14:00
Salzburger Liga
|
SV Bürmoos
SV Straßwalchen
|
0:2
(0:1)
|
16.03.24 14:00
LT1 OÖ-Liga
|
ASKÖ Oedt
Bad Schallerbach
|
4:0
(2:0)
|
16.03.24 15:00
Salzburger Liga
|
SC Golling
SV Grödig
|
1:1
(0:1)
|
16.03.24 15:00
Regionalliga Ost
|
SR Donaufeld
FC Mauerwerk
|
0:1
(0:1)
|
16.03.24 15:00
Salzburger Liga
|
SV Kuchl
SAK 1914
|
1:0
(0:0)
|
16.03.24 16:00
Regionalliga West
|
FC Kufstein
Altach Juniors
|
0:1
(0:1)
|
16.03.24 17:00
Admiral Bundesliga
|
WSG Tirol
Wolfsberger AC
|
1:1
(0:0)
|
22.03.24 18:00
Wiener Stadtliga
|
SC Mannswörth
Sportunion Mauer
|
1:1
(1:1)
|
22.03.24 18:30
Wiener Stadtliga
|
SV Donau
1. Simmeringer SC
|
1:0
(0:0)
|
22.03.24 19:00
Regionalliga Ost
|
FC Marchfeld Donauauen
SC Wiener Viktoria
|
4:0
(2:0)
|
22.03.24 19:00
Salzburger Liga
|
SAK 1914
SV Seekirchen
|
1:3
(1:0)
|
22.03.24 19:00
Landesliga
|
SV Lafnitz II
UFC Fehring
|
3:1
(1:0)
|
22.03.24 19:00
1. Landesliga
|
St. Pölten Juniors
Rohrbach/St. Veit
|
2:0
(2:0)
|
22.03.24 19:30
Regionalliga Ost
|
Wiener Sport-Club
Young Violets
|
3:0
(1:0)
|
23.03.24 14:00
Kärntner Liga
|
SAK Klagenfurt
Köttmannsdorf
|
3:1
(1:1)
|
23.03.24 14:00
Wiener Stadtliga
|
Hellas Kagran
ASV 13
|
0:2
(0:1)
|
23.03.24 14:00
Wiener Stadtliga
|
Red Star Penzing
SV Schwechat
|
2:2
(0:1)
|
23.03.24 15:00
Salzburger Liga
|
SC Golling
FC Puch
|
0:5
(0:3)
|
23.03.24 15:00
Wiener Stadtliga
|
SV Wienerberg
Gerasdorf Stammersdorf
|
3:0
(1:0)
|
23.03.24 15:00
Regionalliga West
|
RW Rankweil
SV Wals-Grünau
|
0:2
(0:1)
|
23.03.24 15:00
Regionalliga West
|
VfB Hohenems
SK Bischofshofen
|
1:0
(1:0)
|
23.03.24 15:30
Regionalliga West
|
Altach Juniors
SVG Reichenau
|
0:1
(0:1)
|
23.03.24 15:30
LT1 OÖ-Liga
|
SV Bad Ischl
DSG Union Perg
|
2:2
(2:1)
|
23.03.24 16:00
Regionalliga West
|
TSV St. Johann
SPG Silz/Mötz
|
2:4
(0:2)
|
23.03.24 16:00
Regionalliga Ost
|
SV Leobendorf
FCM Traiskirchen
|
3:1
(1:0)
|
23.03.24 16:00
Wiener Stadtliga
|
FC Stadlau
Austria XIII Auhof Center
|
1:0
(1:0)
|
29.03.24 18:00
Regionalliga West
|
SPG Silz/Mötz
SC Imst
|
3:5
(1:2)
|
29.03.24 18:00
Salzburger Liga
|
SV Grödig
UFC Siezenheim
|
0:1
(0:1)
|
29.03.24 18:00
Salzburger Liga
|
SV Seekirchen
TSU Bramberg
|
3:0
(3:0)
|
29.03.24 19:00
Landesliga
|
SV Tillmitsch
SC Kalsdorf
|
1:0
(0:0)
|
29.03.24 19:00
Regionalliga Ost
|
FC Marchfeld Donauauen
TWL Elektra
|
1:0
(0:0)
|
29.03.24 19:00
Regionalliga Tirol
|
WSG Tirol Juniors
SC Kundl
|
3:2
(1:0)
|
06.04.24 14:00
Wiener Stadtliga
|
Sportunion Mauer
SV Wienerberg
|
4:0
(3:0)
|
06.04.24 14:00
Wiener Stadtliga
|
1. Simmeringer SC
SK Slovan HAC
|
1:1
(0:0)
|
06.04.24 14:00
Salzburger Liga
|
UFC Siezenheim
FC Puch
|
2:0
(1:0)
|
06.04.24 14:30
Regionalliga West
|
SVG Reichenau
FC Pinzgau
|
1:1
(1:1)
|
06.04.24 14:30
Eliteliga Vorarlberg
|
FC Rotenberg
FC Lauterach
|
5:1
(3:0)
|
06.04.24 15:00
Landesliga
|
SV Wildon
UFC Fehring
|
3:0
(0:0)
|
06.04.24 15:00
Eliteliga Vorarlberg
|
SC Göfis
FC Egg
|
1:1
(0:0)
|
06.04.24 15:30
Kärntner Liga
|
SV St. Jakob/R.
ATUS Ferlach
|
0:2
(0:1)
|
06.04.24 16:00
Wiener Stadtliga
|
FC 1980 Wien
Hellas Kagran
|
4:1
(1:0)
|
06.04.24 16:00
Kärntner Liga
|
SAK Klagenfurt
KAC 1909
|
1:1
(0:1)
|
06.04.24 16:00
Kärntner Liga
|
SVG Bleiburg
FC Lendorf
|
2:3
(1:2)
|
06.04.24 16:00
Wiener Stadtliga
|
ASV 13
WAF pinova
|
2:2
(1:1)
|
06.04.24 16:00
Wiener Stadtliga
|
SV Dinamo Helfort
SC Mannswörth
|
3:0
(1:0)
|
06.04.24 16:30
Regionalliga West
|
VfB Hohenems
FC Kufstein
|
4:0
(2:0)
|
06.04.24 16:30
1. Landesliga
|
SC Retz
SC Zwettl
|
0:0
(0:0)
|
06.04.24 17:00
Regionalliga West
|
SC Imst
SC Schwaz
|
3:1
(1:1)
|
06.04.24 17:00
Eliteliga Vorarlberg
|
FC Hard
A. Lustenau Amat.
|
4:0
(2:0)
|
06.04.24 17:00
Eliteliga Vorarlberg
|
FC Andelsbuch
FC Alberschwende
|
1:1
(0:1)
|
06.04.24 19:00
Regionalliga Mitte
|
USV St. Anna/A.
SPG HOGO Wels
|
0:2
(0:1)
|
07.04.24 14:30
Admiral Bundesliga
|
Austria Klagenfurt
TSV Hartberg
|
2:2
(1:2)
|
12.04.24 18:40
Regionalliga West
|
SC Schwaz
FC Wolfurt
|
4:0
(1:0)
|
12.04.24 19:00
Regionalliga Ost
|
FC Marchfeld Donauauen
SK Rapid II
|
1:4
(0:2)
|
12.04.24 19:00
Regionalliga Ost
|
ASV Draßburg
SV Oberwart
|
1:3
(0:0)
|
12.04.24 19:00
Salzburger Liga
|
SV Kuchl
UFC Hallein
|
3:0
(2:0)
|
12.04.24 19:00
Regionalliga Mitte
|
Tus Bad Gleichenberg
ASK Klagenfurt
|
3:1
(0:0)
|
12.04.24 19:00
Regionalliga Mitte
|
SPG HOGO Wels
Union Gurten
|
0:1
(0:1)
|
12.04.24 19:00
Landesliga
|
SV Frauental
FC Schladming
|
0:1
(0:0)
|
12.04.24 19:00
Tirol Liga
|
SV Brixen
SV Breitenbach
|
2:0
(1:0)
|
12.04.24 19:09
Kärntner Liga
|
KAC 1909
SV Spittal/Drau
|
1:0
(1:0)
|
12.04.24 19:30
LT1 OÖ-Liga
|
ASKÖ Oedt
Union Ostermiething
|
9:0
(3:0)
|
12.04.24 19:30
Regionalliga Ost
|
Young Violets
FavAC
|
1:1
(1:0)
|
13.04.24 16:00
Regionalliga Tirol
|
FC Volders
SV Kematen
|
3:1
(1:0)
|
13.04.24 16:00
Regionalliga Tirol
|
SV Fügen
SV Wörgl
|
3:1
(2:0)
|
13.04.24 16:00
Kärntner Liga
|
ATUS Ferlach
Austria Klagenfurt Amat.
|
2:0
(1:0)
|
13.04.24 16:00
Salzburger Liga
|
SV Grödig
TSU Bramberg
|
0:3
(0:2)
|
13.04.24 16:30
Regionalliga Ost
|
SV Leobendorf
TWL Elektra
|
2:1
(0:1)
|
13.04.24 16:30
LT1 OÖ-Liga
|
SPG HOGO Wels 2
SV Bad Ischl
|
1:3
(1:2)
|
13.04.24 16:30
LT1 OÖ-Liga
|
Bad Schallerbach
Bad Leonfelden
|
3:0
(0:0)
|
13.04.24 17:00
Regionalliga West
|
FC Pinzgau
Dornbirner SV
|
3:2
(2:1)
|
19.04.24 18:00
Wiener Stadtliga
|
Gerasdorf Stammersdorf
SV Donau
|
1:1
(0:1)
|
19.04.24 18:30
Wiener Stadtliga
|
SV Schwechat
Hellas Kagran
|
3:1
(0:0)
|
19.04.24 19:00
Eliteliga Vorarlberg
|
FC Lauterach
FC Höchst
|
3:0
(2:0)
|
19.04.24 19:15
Regionalliga Tirol - UPO
|
SV Kematen
SV Wörgl
|
1:1
(0:0)
|
19.04.24 19:30
1. Landesliga
|
ASK Kottingbrunn
Waidhofen/Thaya
|
4:2
(1:1)
|
19.04.24 19:30
1. Landesliga
|
Ortmann/Oed-Waldegg
SV Haitzendorf
|
3:3
(2:0)
|
19.04.24 19:30
Regionalliga Ost
|
SK Rapid II
SV Leobendorf
|
0:1
(0:0)
|
19.04.24 19:30
Regionalliga Ost
|
TWL Elektra
SR Donaufeld
|
0:0
(0:0)
|
19.04.24 19:30
Regionalliga Ost
|
Kremser SC
ASV Draßburg
|
3:1
(2:1)
|
19.04.24 19:30
Regionalliga Tirol - UPO
|
SV Telfs
SC Kundl
|
1:1
(0:0)
|
19.04.24 20:00
Regionalliga Ost
|
FavAC
Ardagger/Viehdorf
|
1:0
(0:0)
|
20.04.24 19:00
Regionalliga Mitte
|
USV St. Anna/A.
LASK Amateure OÖ
|
3:1
(1:0)
|
21.04.24 15:30
Regionalliga Mitte
|
ASK Klagenfurt
SK Vorwärts Steyr
|
2:1
(1:1)
|
26.04.24 19:00
Kärntner Liga
|
VST Völkermarkt
Austria Klagenfurt Amat.
|
1:0
(0:0)
|
27.04.24 13:30
Regionalliga West
|
SK Bischofshofen
SVG Reichenau
|
1:1
(0:1)
|
27.04.24 14:00
Regionalliga West
|
FC Kufstein
SC Imst
|
2:1
(1:0)
|
27.04.24 14:30
Regionalliga West
|
SV Wals-Grünau
FC Wolfurt
|
5:1
(3:0)
|
27.04.24 15:00
LT1 OÖ-Liga
|
ASKÖ Oedt
Union Edelweiss
|
4:0
(0:0)
|
27.04.24 15:00
Wiener Stadtliga
|
SV Wienerberg
SC Mannswörth
|
2:1
(0:1)
|
27.04.24 15:30
Tirol Liga
|
SV Hall
SV Längenfeld
|
3:0
(1:0)
|
27.04.24 15:30
Wiener Stadtliga
|
1. Simmeringer SC
ASV 13
|
2:1
(0:1)
|
27.04.24 15:40
Kärntner Liga
|
ATUS Velden
SV Spittal/Drau
|
2:0
(1:0)
|
27.04.24 16:00
Regionalliga Ost
|
SC Wiener Viktoria
Neusiedl am See
|
4:1
(3:0)
|
27.04.24 16:00
Wiener Stadtliga
|
FC Stadlau
WAF pinova
|
4:1
(3:1)
|
27.04.24 16:00
Wiener Stadtliga
|
FC 1980 Wien
SV Schwechat
|
2:1
(0:0)
|
27.04.24 16:00
Wiener Stadtliga
|
Hellas Kagran
Austria XIII Auhof Center
|
0:1
(0:0)
|
27.04.24 16:00
Regionalliga West
|
SC Röthis
TSV St. Johann
|
1:1
(1:1)
|
27.04.24 16:30
LT1 OÖ-Liga
|
Bad Schallerbach
Union Ostermiething
|
3:1
(1:1)
|
27.04.24 17:00
Regionalliga West
|
SPG Silz/Mötz
FC Pinzgau
|
3:0
(1:0)
|
27.04.24 17:00
Landesliga
|
Eggendorf/Hartberg Amat.
SC Kalsdorf
|
Jetzt LIVE
|
27.04.24 17:00
Burgenlandliga
|
ASKÖ Klingenbach
Schattendorf
|
3:0
(0:0)
|
27.04.24 17:00
Eliteliga Vorarlberg
|
FC Alberschwende
FC Hard
|
Jetzt LIVE
|
27.04.24 17:00
Eliteliga Vorarlberg
|
FC Höchst
FC Egg
|
Jetzt LIVE
|
27.04.24 18:00
Landesliga
|
SV Lafnitz II
Tus Heiligenkreuz
|
Jetzt LIVE
|